Šiaulių Švč. Mergelės Marijos Nekaltojo
Prasidėjimo parapija

Festivalio RESURREXIT įžangos koncertas

Kovo 27 d., Didįjį Trečiadienį, 19 val. Šiaulių Švč. Mergelės Marijos Nekaltojo Prasidėjimo bažnyčioje įvyks FESTIVALIO RESURREXIT ĮŽANGOS KONCERTAS

Dalyviai:

ŠV. KRISTOFORO KAMERINIS ORKESTRAS
ŠIAULIŲ VALSTYBINIS KAMERINIS CHORAS „POLIFONIJA“
Dirigentas MODESTAS BARKAUSKAS

Profesoriaus Donato Katkaus iniciatyva Šv. Kristoforo kamerinis orkestras 1994 m. suburtas atlikti barokinę muziką, tačiau naujai susibūręs profesionalių muzikantų kolektyvas tikrai neketino ties tuo apsistoti. Jau pirmaisiais gyvavimo metais kolektyvas parengė įspūdingą programą ir gastroliavo Lenkijoje, kur gavo pagiriamųjų žodžių iš paties Krzysztofo Pendereckio. Šiais metais trisdešimtmetį švęsiantis orkestras bėgant metams kaupė įvairų repertuarą: įgijęs „barokinio orkestro“ reputaciją, kolektyvas toliau plėtė muzikinį lauką ir grojo vis daugiau šiuolaikinių lietuvių ir užsienio kompozitorių kūrinių, o šiandien yra žinomas kaip universalus, profesionalus, išsiskiriantis menine vaizduote ir mielai prisidedantis prie įvairiausių socialinių bei meninių akcijų.

Orkestro meno vadovas ir vyriausiasis dirigentas Modestas Barkauskas debiutavo 2009 m. Klaipėdos valstybiniame muzikiniame teatre, 2012 m. Lietuvos nacionaliniame operos ir baleto teatre ir iki šiol juose diriguoja dalį pastatymų. Koncerte dirigentas stos prieš šv. Kristoforo kamerinį orkestrą ir chorą „Polifoniją“ susirinkusiems atlikti Pēterio Vasks „Mišias“. Penkių dalių tipiškų krikščioniškų mišių formos kūrinys originaliai parašytas chorui ir vargonams, tačiau kompozitoriui išgirdus balsų ir styginių instrumentų skambesį toks atlikimas paliko įspūdį, todėl partitūra pritaikyta ir atlikimui su simfoniniu orkestru.

Programoje P. Vasks „Mišios“.

Koncertas nemokamas.

Visa festivalio programa: https://www.polifonija.lt/lt/resurrexit/programa

Festivalio rėmėjai: Šiaulių m. savivaldybė, LR Kultūros ministerija ir UAB „Verslavita“.

Šaltinis čia