Šiaulių Švč. Mergelės Marijos Nekaltojo
Prasidėjimo parapija

Keliautojų ir vairuotojų diena parapijoje

2021-09-26

Rugsėjo paskutinį sekmadienį Keliaujančiųjų ir vairuotojų dieną paskelbė Lietuvos vyskupų konferencija per plenarinį posėdį, vykusį 2009 m. gegužės 26–28 d. Visų keliautojų globėjas – šventasis Kristoforas. Šio projekto tikslas – keisti eismo dalyvių elgesį, ugdyti kultūrą kelyje, pilietiškumą, atsakomybę ir sąmoningumą krikščioniškų vertybių pagrindu, mažinti žūčių ir sužeistų žmonių skaičių eismo įvykiuose. Projektą, kuris vykdomas nuo 2010 metų, inicijavo Susisiekimo ministerija, Lietuvos vyskupų konferencija, Lietuvos automobilių kelių direkcija prie Susisiekimo ministerijos, Policijos departamentas prie Vidaus reikalų ministerijos.

Ši diena skirta visiems dar kartą pamąstyti ne tik apie moralines ir dvasines vertybes, bet ir apie tai, kaip elgiamės kelyje, ar esame atsakingi, ar branginame gyvybę, savo artimuosius, ar rodome tinkamą pavyzdį savo atžaloms, ar primename jiems apie atidumą ir drausmingumą, kokią svarbą visuomenėje apskritai turi eismo sauga.

Šiaulių Švč. Mergelės Marijos Nekaltojo Prasidėjimo parapijos klebonas teol. lic. Saulius Paliūnas Šv. Mišiose kvietė melstis už nukentėjusius ir žuvusius eismo nelaimėse, priminė, kad kiekvieno mūsų pareiga laikytis kelių eismo taisyklių, būti atsakingiems ir tolerantiškiems vienų kitų atžvilgiu, dalyvaujant viešame eisme, kartu prašant Dievo palaimos globojant visus keliaujančiuosius.

Kiekvienas kelyje esame saugus tiek, kiek saugome save ir kitus.

Kartu maldoje dalyvavo Šiaulių miesto ir rajono policijos komisariato viršininkas Marijus Macis, policijos pareigūnai. Buvo dalinami atšvaitai.

Šventę pagyvino policijos simbolis – šuo Amsis, o muzikinį pasirodymą dovanojo Dainų muzikos mokyklos pučiamųjų instrumentų orkestras (vadovas Anatolijus Kavaliauskis).

Buvo laiminami automobiliai ir kitos transporto priemonės.

Akimirkos iš šventės: