Šiaulių Švč. Mergelės Marijos Nekaltojo
Prasidėjimo parapija

Tarptautinis Josepho Achrono muzikos festivalis ’22

2022 m. RUGSĖJO 4 –11 d.
Tai pirmasis tokio lygio muzikinis festivalis Šiauliuose – jame dalyvaus garsiausiose pasaulio scenose grojantys Austrijos, Japonijos, Šveicarijos ir Lietuvos atlikėjai.

Mūsų bažnyčioje koncertas „Kontraboso virtuozas“ vyks rugsėjo 09 d. 19:00 val.

Skambės Joseph Achron, Franz Schubert, Max Bruch, Giovanni Bottesini kūriniai.
Dalyvaus:
Joseph Gilgenreiner, kontrabosas (Šveicarija),
Simona Zajančauskaitė, fortepijonas
Dalia Dėdinskaitė, smuikas.

Koncertas nemokamas.

Joseph Achron (1886-1943), klasikinės muzikos litvakų (Lietuvos žydų) kompozitorius. Jis gimė Lazdijuose, smuiku griežti pradėjo penkerių, o septynmetis jau koncertavo Varšuvoje. Pirmasis mokytojas jo tėvas Abraomas Achronas. Studijavo Sankt Peterburgo konservatorijoje L. Auerio smuiko klasėje, vėliau kompozicijos mokėsi pas Anatolijų Liadovą. Aktyviai dalyvavo Žydų muzikos draugijoje. Po pirmojo pasaulinio karo koncertavo visoje Europoje. 1922 gyveno Berlyne, paskui kelis mėnesius praleido Palestinoje. 1925 m. išvyko į JAV, įsikūrė Niujorke, kur dirbo smuiko mokytoju Westchester konservatorijoje. 1927 m. koncertavo kartu su Bostono simfoniniu orkestru. 1934 m. persikėlė gyventi į Holivudą, kūrė muziką filmams, pjeses styginiam kvartetui, smuikui bei toliau koncertavo. Nuo 1936 m. koncertavo kartu su Los Andželo filharmonijos orkestru. Josepho Achrono kūryba puikiai žinoma už Atlanto, o Europoje tik pamažu atrandama. Tarptautinis Josepho Achrono festivalis pristatys Lietuvoje dar negirdėtus muzikinius šedevrus.

Daugiau informacijos: www.laiptai.com

——————————————-
Mieli lankytojai,
dalyvaudami renginiuose, neprieštaraujate, kad jie gali būti filmuojami ar fotografuojami, o jų nuotraukos viešinamos organizatorių internetinėse svetainėse, žiniasklaidoje ar socialiniuose tinkluose
.

Foto: Dariaus Ančerevičiaus.